Na de romantische komedie “Italian For Beginners”, die we in januari vertoonden, staat op vrijdag 21 februari serieuzer werk op de rol: de indrukwekkende Belgische film “Vele Hemels boven de zevende” uit 2017. Het dramatische familierelaas is een zeer geslaagde verfilming van de gelijknamige bestseller van Griet Op de Beeck.
Eva staat altijd klaar staat om de wereld te redden. Ze is een steun en toeverlaat voor haar ruziënde ouders, voor haar puberende nichtje en voor haar zus, die zich weinig gelegen laat liggen aan huwelijkse trouw en stapelverliefd is op een andere man.
Eva is een kampioen in geven, maar vergeet daarbij zichzelf. Ze verbergt achter haar glimlach en het wegwuiven of bagatelliseren van persoonlijke problemen een knagende eenzaamheid.
Recensenten en publiek spraken zeer lovend over de film, met name over Brit van Hoof in de rol van Eva. De beelden confronteren en spreken sterk de emoties van toeschouwers aan. Enkele opmerkingen uit de pers: “Een zeldzaam indrukwekkend familierelaas”, “Prachtfilm”, “Oprecht ontroerend en ontroerend oprecht”, “Een van de sterkste recente Belgische drama’s”. De muziek in de film is van de Nederlandse band Spinvis.
In de film wordt Vlaams-Nederlands gesproken en is redelijk goed te volgen. Toch leert de ervaring dat het prettig is dat de film Nederlands ondertiteld is.
Vrijdag 21 februari | Film “Vele hemels boven de zevende” in HelvoirThuis | Aanvang 19.30 uur | Zaal open 19.00 uur | Entree leden 55+ €5, niet-leden €6.
De bar is om 19.00 uur geopend. En ook na de film is er ruim de gelegenheid om onder het genot van een glas wat na te praten.
U bent van harte welkom op vrijdag 21 februari.
Filmclub Helvoirt,
Chrit van Enckevort