Vereniging 55 + Helvoirt is de afgelopen tijd op zoek gegaan naar een uitbreiding van activiteiten. Activiteiten die naar verwachting leden, maar ook niet-leden zullen aanspreken. Een van die activiteiten is het vertonen van films. Op verzoek van het bestuur van Vereniging 55 + heeft een clubje fervente filmliefhebbers (Marian van Houten, Jolanda Moelands, Jeannette Poels, Chrit van Enckevort) zich gebogen over de vraag waaraan films zouden moeten voldoen om interessant te zijn voor Helvoirtenaren. Dat zouden films moeten zijn die nog niet zo lang geleden in de bioscoop te zien zijn geweest en daar goed zijn ontvangen. Films, die geschikt zijn voor een groot publiek, die de aandacht vasthouden, niet al te diepgravend zijn en die behoren tot een populair genre: romantisch, spannend, humoristisch. Bovendien zou de plaats waar de films vertoond worden gemakkelijk bereikbaar moeten zijn: liefst met de fiets of te voet. En dat is de huiskamer van het HelvoirThuis. In het centrum van het dorp. En als je te voet of met de fiets komt kun je na afloop van de filmvoorstelling onder het napraten gerust nog een drankje nemen bij de bar. Want die blijft nog even open.
Als eerste in een reeks vertoont de Filmclub van Vereniging 55+ op donderdag 6 februari in de Huiskamer van het HelvoirThuis de speelfilm ‘De Dirigent’. Deze Nederlandse film, van regisseuse Maria Peters, werd met veel succes in 2018 en 2019 in de bioscoop gedraaid. De film vertelt het verhaal van Antonia Brico.
Brico werd in 1902 geboren in Rotterdam als Wilhelmina Wolthuis, maar vertrok in 1908 met haar adoptiefouders naar Amerika. Na haar conservatoriumopleiding in California en Berlijn debuteerde ze in 1930 als eerste vrouwelijke dirigent van het Berlijnse Filharmonisch Orkest. Haar bewogen leven als dirigent stond in het teken van veroveren en behouden van een belangrijke plaats in de door mannen overheerste dirigentenwereld.
De film begint om 8 uur ’s avonds, de zaal en de bar zijn om half 8 open. De film wordt zonder pauzes vertoond en duurt 137 minuten. De film is voor iedereen toegankelijk, maar leden van Vereniging 55+ betalen € 5,-, terwijl niet-leden € 6,- betalen. Wij vragen uitdrukkelijk om met gepast geld te betalen. Pinnen is helaas niet mogelijk.
En noteer alvast de data voor de volgende films: donderdag 5 maart en donderdag 2 april.
Namens de filmclub Vereniging 55+,
Chrit van Enckevort